Partner serwisu

Olsztyn: Trzy gminy z nowymi drogami i dowiązaniem do DK-16 i węzła obwodnicy

mj / inf. pras. 10.08.2017

Olsztyn: Trzy gminy z nowymi drogami i dowiązaniem do DK-16 i węzła obwodnicy
fot. Picool82/youtube.pl | Lipcowe roboty przy budowie obwodnicy Olsztyna
Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podpisał umowę z firmą Skanska, która zajmie się budową dróg trzeciorzędnych na terenie gmin: Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd. Gminy zyskają m.in. wygodne połączenie ze stolicą województwa oraz dogodny dojazd do powstającej właśnie obwodnicy Olsztyna.
W środę (9 sierpnia) podpisano umowę z firmą Skanska dotyczącą wspólnego przedsięwzięcia trzech sąsiadujących gmin: Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd. W ramach inwestycji pn. "Budowa ciągu dróg trzeciorzędnych ulic: Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza, wraz z odcinkiem drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenia drogi wojewódzkiej 527 z DK16 – węzeł Olsztyn Zachód" powstanie blisko 7,5 km nowych dróg, pojawią się nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Projekt zakłada również budowę zatok autobusowych, skrzyżowań, instalację oświetlenia, odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska oraz zagospodarowanie zieleni.

Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisał marszałek województwa już w październiku 2016 roku. Realizację szeregu ulic na styku gmin Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd to spełnienie wielu postulatów mieszkających przy ulicach Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej i Perkoza mieszkańców.

– Mając na uwadze rozwój miasta chcemy poprawić zewnętrzną dostępność i wewnętrzną spójność transportową Olsztyna z sąsiednimi gminami, wchodzącymi w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego – mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Zależy nam również na odciążeniu zachodniej części miasta. Mam nadzieję, że dobroczynne skutki tego przedsięwzięcia wkrótce wszyscy odczujemy – dodał.

Wykonawca zobowiązał się do zakończenia zadania w ciągu 19 miesięcy od podpisania umowy. Łączny koszt inwestycji to ponad 44 miliony złotych, z czego ok. 30 mln zł to koszty budowy na terenie Gminy Olsztyn. W ramach projektu wybudowane zostaną drogi: Gmina Olsztyn – ulice Perkoza, Żurawia, Wołodyjowskiego, Kresowa; Gmina Gietrzwałd – droga gminna nr 158017 N od granic Olsztyna do skrzyżowania z drogą krajową nr 16, ul. Perkoza; Gmina Jonkowo – droga gminna 157016N do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 527 do ulicy Gościnnej. Projekt jest dofinansowany w 85 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2014-2020.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony