Partnerzy serwisu:

Olsztyn. W Gutkowie czas na asfalt i dowiązanie do obwodnicy

PF 24.06.2019

Olsztyn. W Gutkowie czas na asfalt i dowiązanie do obwodnicy
fot. fotolia
Skanska jest w trakcie budowy dróg trzeciorzędnych na terenie gmin: Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd. Jak przekazują urzędnicy, nastał wreszcie czas na wylewanie asfaltu. Gminy zyskają m.in. wygodne połączenie ze stolicą województwa oraz dogodny dojazd do oddawanej właśnie obwodnicy Olsztyna.
Od sierpnia ubiegłego roku trwa realizacja wspólnego przedsięwzięcia trzech sąsiadujących gmin: Olsztyna, Jonkowa i Gietrzwałdu. W ramach inwestycji pn. "Budowa ciągu dróg trzeciorzędnych ulic: Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza, wraz z odcinkiem drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenia drogi wojewódzkiej 527 z DK16 – węzeł Olsztyn Zachód" powstaje blisko 7,5 km nowych dróg. Budowane są nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Projekt zakłada również budowę zatok autobusowych, skrzyżowań, instalację oświetlenia, odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska oraz zagospodarowanie zieleni.

Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna jest już coraz bliżej końca budowy tzw. dróg trzeciorzędnych w Gutkowie i Łupstychu. – Na przełomie czerwca i lipca realizowana będzie część prac związanych z układaniem asfaltu – przekazują urzędnicy. W dniach 26-27 czerwca rozpocznie się układanie asfaltu na całej szerokości jezdni Kresowej i Wołodyjowskiego, z kolei 27 czerwca – układanie asfaltu na ścieżce w ciągu ul. Perkoza.

Do końca lipca zrealizowane powinny zostać prace związane z budową ulic Kresowej i Perkoza, natomiast pozostałych – do końca września. Łączny koszt to ponad 44 miliony złotych, z czego ok. 30 mln zł to koszty budowy na terenie Gminy Olsztyn. W ramach projektu budowane są drogi: Gmina Olsztyn – ulice Perkoza, Żurawia, Wołodyjowskiego, Kresowa; Gmina Gietrzwałd – droga gminna nr 158017 N od granic Olsztyna do skrzyżowania z drogą krajową nr 16, ul. Perkoza; Gmina Jonkowo – droga gminna 157016N do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 527 do ulicy Gościnnej. Projekt jest dofinansowany w 85 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2014-2020.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony