Partnerzy serwisu:

Operator A2 przekazuje środki dla medyków

inf. pras. 31.03.2020

Operator A2 przekazuje środki dla medyków
fot. Google Maps
Spółki związane z zarządzaniem i utrzymaniem koncesyjnego odcinka autostrady A2 przypominają kierowcom: myj ręce, płać zdalnie. Włączają się też do pomocy placówkom medycznym. Pomoc popłynęła do Poznania.
Dwie spółki: Autostrada Wielkopolska i Autostrada Eksploatacja wspólnie prowadzą kampanię „Dbajmy o siebie nawzajem”. Jej celem jest uświadomienie, że zwyczajne gesty i proste czynności w tym nadzwyczajnym czasie epidemii mogą zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. W ramach akcji koncesjonariusz i operator Autostrady Wielkopolskiej przekazał Uniwersytetowi Medycznemu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu testy do diagnostyki koronawirusa oraz środki medyczne dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego w Poznaniu.

Kampania „Dbajmy o siebie nawzajem” ma z jednej strony zwrócić uwagę podróżnych jadących Autostradą Wielkopolską na to, co pracownicy koncesjonariusza i operatora robią, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kierowcom, z drugiej uczulić na fakt, że tylko dbając o siebie nawzajem możemy w czasie epidemii czuć się bezpiecznie.

W trosce o zdrowie wszystkich, Autostrada Wielkopolska zachęca do korzystania na bramkach z możliwości płatności zbliżeniowo telefonem lub kartą, o ile umożliwia to dana karta bankowa. Ponadto wszystkie automaty wjazdowe na odcinku Autostrady Wielkopolskiej Świecko – Gołuski same wydają bilety wjazdowe, bez konieczności dotykania przycisków.

Pracownicy Autostrady Ekspolatacji, którzy do tej pory z plakatów prosili kierowców o bezpieczną jazdę, tym razem przypominają wszystkim o podstawowych czynnościach zalecanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, takich jak regularne mycie rąk, niedotykanie twarzy, zachowanie minimalnej odległości od drugiej osoby, czy też dezynfekcja kierownicy i deski rozdzielczej w samochodzie.

– Dbanie o siebie nawzajem to nie tylko środki dezynfekcyjne używane przez naszych pracowników do mycia rąk, chusteczki antywirusowe, którymi codziennie nasi kasjerzy dezynfekują terminale bankowe i swoje stanowiska pracy. To także dodatkowe środki prewencyjne podejmowane przez naszych podwykonawców, jak choćby dezynfekcja wszystkich toalet na Miejscach Obsługi Podróżnych wzdłuż całej Autostrady Wielkopolskiej od Świecka aż po Konin, którą wykonała specjalistyczna firma sprzątająca – powiedziała Renata Rychlewska rzecznik prasowy Autostrady Eksploatacji.

Dbając o siebie nawzajem obie spółki pomagają też w walce z koronawirusem wielkopolskiej służbie zdrowia. Dzięki staraniom Autostrady Wielkopolskiej Uniwersytet Medyczny im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu otrzymał zestawy odczynników, które pozwolą na przeprowadzenie 1440 testów na obecność koronawirusa. Odpowiadając na apel Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Autostrada Eksploatacja przekazała 1000 maseczek ochronnych dla pracowników pogotowia, natomiast Autostrada Wielkopolska przekazała 920 litrów preparatu do dezynfekcji rąk i powierzchni. Obie spółki nie poprzestają na tej pomocy. Dla medyków zamówiono kolejny transport środków ochrony osobistej, który powinien trafić do nich na początku kwietnia.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony