Partner serwisu

Opole: 135 mln zł dofinansowania na Obwodnicę Piastowską

Emilia Derewienko 03.06.2017

Opole: 135 mln zł dofinansowania na Obwodnicę Piastowską
fot. balkanbrid, sxc.hu
Opole otrzyma ponad 135 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko na budowę Obwodnicy Piastowskiej. Miasto i Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały już z końcem maja umowę w tej sprawie.
Na realizację projektu „Budowa obwodnicy piastowskiej w Opolu odcinek od obwodnicy północnej do ul. Krapkowickiej Etap II – od węzła Niemodlińska do obwodnicy północnej" przeznaczonych zostanie 135 mln zł. Planowany termin ukończenia inwestycji to 2020 rok. Całkowita wartość inwestycji to 161,01 mln zł, dofinansowanie pokryje 85% całej kwoty.

Projektowana obwodnica umożliwi wjazd i wyjazd z miasta w kierunku południowym oraz północnym z pominięciem centrum. Pozytywnie wpłynie na płynność i zmniejszenie ruchu w mieście, a także odciąży miasto z ruchu tranzytowego i towarowego. Obwodnica zapewni również lepszy dojazd do obszarów przemysłowych i handlowych zlokalizowanych w zachodniej części miasta.

Nowe węzły drogowe wpłyną na poprawę bezpieczeństwa kierowców, skrócą czas dojazdu oraz zwiększą dostępność obszarów znajdujących się w pobliżu projektowanej drogi. Dzięki tej inwestycji znaczącemu zmniejszeniu ulegnie emisja zanieczyszczeń powodowanych przez nadmierny ruch samochodowy, a także poprzez przekierowanie ruchu na obszary o mniejszym znaczeniu dla ochrony środowiska. Wszystkie te czynniki przyczynią się do wzrostu konkurencyjności samego miasta.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony