Partnerzy serwisu:

Opole: Remont mostu zamiast kładki pod wiaduktem kolejowym

Przemysław Farsewicz 31.03.2019

arrow
arrow
Opole: Remont mostu zamiast kładki pod wiaduktem kolejowym
fot. UM Woj. Opolskiego
Opole: Remont mostu zamiast kładki pod wiaduktem kolejowym
Opole: Remont mostu zamiast kładki pod wiaduktem kolejowym
Będzie remont mostu im. Ireny Sendlerowej w Opolu. Chodzi o przeprawę przez rzekę Odrę w kierunku Wyspy Bolko. By do tego doszło, ratusz musiał zrezygnować z remontu kładki pod kolejowym wiaduktem przy ul. Korfantego.
Mieszkańcy Opola doczekają się remontu i poszerzenia mostu, łączącego wyspę Pasiekę z wyspą Bolko. Samorząd województwa opolskiego przekaże na ten cel 2,5 mln zł. – Podjęliśmy tę decyzję, bo to ważny trakt nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i turystów, którzy odwiedzają np. opolski ogród zoologiczny – mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Ucierpi na tym inna miejska inwestycja. W związku z przedłużającymi się uzgodnieniami z PLK miasto poinformowało, że w ramach tego unijnego projektu zamierza zrezygnować z remontu kładki pod mostem kolejowym, a zamiast tego chce wyremontować most pieszo-rowerowy im. Ireny Sendlerowej, prowadzący na wyspę Bolko. Wiązało się to z koniecznością przesunięcia terminu realizacji projektu pn. "Bezpieczny transport w Opolu" i zmianę zakresu rzeczowego projektu. Samorząd województwa wyraził jednak na te zmiany zgodę.

Harmonogram przewiduje, że projekt zakończy się w sierpniu przyszłego roku. Przebudowana będzie cała kładka pieszo-rowerowa, zmienią się także dojazdy do mostu. Zmienione zostanie również oświetlenie. Istniejąca płyta przeprawy ma być wymieniona i udostępniona wyłącznie rowerzystom, dla których obecnie zarezerwowana jest tylko połowa mostu.

Dla pieszych wybudowane będą zupełnie nowe chodniki. Te będą dobudowane po obu stronach mostu. Chodniki mają mieć nawierzchnię z żywicy epoksydowej. W efekcie ruch pieszy i rowerowy na moście zostaną odseparowane od siebie, co zwiększy bezpieczeństwo i pieszych, i rowerzystów.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony