Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Bliski finał obwodnicy Kępna w ciągu S11

ep. 15.04.2021

Wielkopolska. Bliski finał obwodnicy Kępna w ciągu S11
fot. GDDKiA
W trzecim kwartale tego roku zostanie oddana do ruchu obwodnica Kępna. To drugi etap obejścia tego miasta powstającego w ciągu S11. Do wykonania zostało jeszcze 10 proc. prac.
W 2018 roku do ruchu został oddany I etap obwodnicy Kępna. Droga wyprowadziła ruch z drogi ekspresowej S8 w kierunku północnym. Drugi etap ma połączyć węzeł Kępno na S8 z DK-11 na południe od miasta. Jego budowa trwa od lipca 2019 r.

Obecnie zaawansowanie tej inwestycji wynosi około 90 proc. Na prawie całej długości obwodnicy jest już ułożona warstwa wiążąca, a w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych układana jest warstwa ścieralna.

Warstwa ścieralna nawierzchni jest już ułożona na większości obiektów mostowych. Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe m.in. w zakresie nawierzchni na kapach chodnikowych, zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych.

Przeprowadzono już próbę obciążeniową dla wiaduktu na węźle Baranów. Trwają prace przy dowiązaniu łącznika S11 i węzła Baranów do istniejącej DK-11. Prowadzone są także prace związane m.in. z humusowaniem i obsiewaniem skarp i rowów, trwa montaż elementów BRD.

Inwestor zapowiada finał prac na III kwartał tego roku.

Budowany odcinek ma 6,8 km długości. W ramach kontraktu powstanie dziewięć obiektów mostowych oraz dwa węzły: Kępno Wschód (połączenie z drogą wojewódzką nr 482) oraz Baranów (połączenie z DK11).

Na początkowym odcinku, do węzła Kępno Wschód, droga będzie dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, dalej – do węzła Baranów ma mieć jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

II etap obwodnicy Kępna wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy na osi północ – południe w ciągu obecnej DK-11, a przyszłej S11. Poprawi się dojazd do Kępna od strony drogi ekspresowej S8 i połączenie z DK-39 w kierunku Namysłowa.
Wykonawcą tej inwestycji jest Intercor.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony