Partner serwisu

Opolskie: Jest umowa na remont obwodnicy w ciągu DK-11

GR 25.08.2022

Opolskie: Jest umowa na remont obwodnicy w ciągu DK-11
fot. GDDKiA Opole
Opiewający na 2,3 miliona złotych kontrakt na remont obwodnicy Kluczborka (w województwo opolskie) podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace powinny się zakończyć w ostatnim kwartale tego roku.
Na Opolszczyźnie planowany jest w sumie remont trzech odcinków dróg krajowych o łącznej długości prawie 3,5 kilometra, z czego jeden przebiega w ciągu drogi krajowej numer 11. Chodzi o wspominaną już, liczącą 1,6 km długości, obwodnicę Kluczborka. Pozostałe dwa fragmenty przebiegają w ciągu DK45, jeden znajduje się w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (ma 1 km długości), a drugi pomiędzy miejscowościami Mechnica oraz Stradunia (0,7 km ).

– Prace będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej i wiążącej, a także na odtworzeniu oznakowania na jezdni – zapowiadają przedstawiciele opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Urzędnicy wybrali już wykonawców dla wszystkich fragmentów, a w ubiegłym tygodniu podpisana została umowa na remont obwodnicy Kluczborka. Kontrakt opiewa na 2,3 miliony złotych, a zadanie zrealizuje firma Vikano. – W przypadku braku odwołań dla pozostałych zadań, w najbliższym czasie podpiszemy kolejne umowy – zapowiada GDDKiA.

Wszystkie roboty powinny się zakończyć w ostatnim kwartale tego roku. W trakcie prowadzonych prac kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami – obowiązywać będzie ruch wahadłowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony