Partnerzy serwisu:

Opolskie. Jest umowa na rozbudowę DK-41 w Wierzbięcicach

inf. pras. 26.01.2021

Opolskie. Jest umowa na rozbudowę DK-41 w Wierzbięcicach
fot. GDDKiA
Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Transkom rozbuduje drogę krajową nr 41 w miejscowości Wierzbięcice. Mowa o odcinku 3,5 km.
Inwestycja zakłada podniesienie parametrów technicznych i użytkowych drogi poprzez wzmocnienie konstrukcji oraz podniesienie parametrów nośności do 11,5 t/oś.

Po rozbudowie będzie to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu klasy GP. Rozbudowa na całym odcinku odbywać się będzie w istniejącym śladzie drogi, skorygowane jednak będą łuki drogi pomiędzy Niwnicą a Wierzbięcicami. Przebudowane zostaną dwa skrzyżowania: z drogą powiatową nr 1672O oraz z drogą gminną, zjazdy do przyległych nieruchomości oraz dróg wewnętrznych.

Wraz z rozbudową drogi zostaną przebudowane lub wybudowane chodniki. Na odcinkach drogi gdzie umożliwiają to warunki terenowe chodniki zostaną wykonane po obu stronach jezdni. Od strony Nysy, na odcinku poprzedzającym m. Wierzbięcice, zaprojektowano także ciąg pieszo-rowerowy oraz budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych w okolicy cmentarza.

Na odcinku poza terenem zabudowanym zostanie wybudowana dodatkowa jezdnia, zlokalizowana wzdłuż drogi krajowej. Droga ta będzie obsługiwała komunikacyjnie tereny przyległe do drogi oraz będzie miała za zadanie wyprowadzenie ruchu rowerowego poza jezdnię drogi krajowej.

W ciągu projektowanej drogi zaplanowano drogowe bariery ochronne w miejscach, gdzie występuje zagrożenie dla uczestników ruchu kierujących pojazdem oraz pieszych i rowerzystów. Budowa ciągów pieszo-rowerowych oraz drogi rowerowej wyeliminuje ryzyko wypadków drogowych związanych z poruszaniem się pieszych po jezdni oraz poprawi komfort jazdy rowerzystów. Korekta łuków poziomych i pionowych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i komfortu jazdy kierowców.

Prace rozpoczną się w I kwartale br., a ich zakończenie planowane jest w 2022 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony