Partnerzy serwisu:

Opolskie. Jeździmy wyremontowanym odcinkiem A4

inf. pras. 31.10.2018

Opolskie. Jeździmy wyremontowanym odcinkiem A4
fot. sankar govind, flickr.com, CCA
Zakończył się już ostatni etap remontu jezdni północnej (w kierunku Wrocławia) autostrady A4 na odcinku pomiędzy węzłami Opole Południe i Kędzierzyn-Koźle. Tym samym zakończyły się utrudnienia na autostradzie.
Jezdnia północna została przywrócona dla ruchu, a kierowcy bez przeszkód mogą korzystać z węzła Krapkowice.

Na wyremontowanym odcinku jezdni północnej obowiązuje czasowe oznakowanie pionowe: znaki B-33 ograniczenie prędkości do 110km/h oraz znaki A-28 „sypki żwir”.

Dziś w godzinach popołudniowych GDDKiA zaplanowała całkowite zlikwidowanie utrudnień na jezdni południowej autostrady A4 w kierunku Katowic, związanych z demontażem czasowej organizacji ruchu.

W 2018 r. został wykonany planowany remont jezdni północnej autostrady A4 (kierunek do Wrocławia) na odcinku od km 242+300 do km 256+740, o długości 14,400 km. Remont przeprowadzono w dwóch etapach: etap 1 na odcinku od km 240+500 do km 249+260 został zrealizowany w miesiącach maj-czerwiec. Etap 2, czyli odcinek od km 249+260 do km 256+740 – zrealizowany został w miesiącach wrzesień – październik.

Roboty były prowadzone całą szerokością jezdni, z wyłączeniem ruchu kołowego i przełożeniem ruchu na kierunek przeciwny tj. na jezdnię południową. Na jezdni południowej był wprowadzony ruch dwukierunkowy, rozdzielony barierami separacyjnymi. Dla zamkniętych łącznic na węźle Opole Południe i węźle Krapkowice były wyznaczone objazdy przez Krapkowice.

W ramach remontu wykonano m.in. wymianę warstw bitumicznych nawierzchni jezdni, ścinkę zawyżonych poboczy, remont odwodnienia autostrady, wymianę betonowych barier ochronnych, remont obiektów mostowych, odtworzenie oznakowania poziomego.
Całkowity koszt zadania to blisko 25 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony