Partner serwisu

Opolskie. Koniec remontu na fragmencie A4

inf. pras./redakcja 30.05.2022

Opolskie. Koniec remontu na fragmencie A4
fot. GDDKiA
We wtorek 31 maja zostanie przywrócony normalny ruch na autostradzie A4 w pobliżu MOP-u Góra św. Anny. Kończą się prace remontowe na tym odcinku.
Na początku sezonu budowlanego ruszył remont jezdni południowej (w kierunku Katowic) dwóch odcinków autostrady A4 w woj. opolskim. Mowa o 2,5-kilometrowym fragmencie w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych Góra św. Anny oraz 7-kilometrowym odcinku od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy woj. opolskiego i śląskiego wraz z węzłem Strzelce Opolskie.

Na pierwszym z nich prace dobiegają końca. Na wtorek 31 maja zaplanowano przywrócenie ruchu na obu jezdniach, możliwe będzie także korzystanie z MOP-u Góra św. Anny. – Do końca tygodnia będą trwały jeszcze prace związane z usuwaniem barier ochronnych separujących ruch. W tym czasie wystąpią utrudnienia w postaci zwężenia do jednego pasa ruchu – kierowcy będą się poruszali prawym pasem – poinformowała GDDKiA.

Prace na odcinku od węzła Kędzierzyn-Koźle mają się zakończyć do końca czerwca br. Potem ma ruszyć remont ostatniego 7-kilometrowego odcinka jezdni północnej (kierunek Wrocław) od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy z woj. śląskim. W tym czasie dla kierowców jadących w stronę Wrocławia nie będzie możliwy zjazd ani wjazd na węźle Strzelce Opolskie.

Cały remont, który zaczął się w III kwartale ub. roku obejmuje prace na jezdni południowej na długości 17,5 km oraz jezdni północnej na odcinku liczącym ok. 12 km. W ramach remontu zaplanowano także wymianę nawierzchni na węzłach drogowych: Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie.

Jak informuje GDDKiA, remont autostrady A4 przewiduje wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej, a w niektórych miejscach również wymianę podbudowy. Na przejazdach awaryjnych zaplanowano montaż barier linowych, a na nowej nawierzchni oznakowanie poziome grubowarstwowe. Remont obejmuje także wymianę barier betonowych, budowę systemu odwodnienia drogi oraz prace na czternastu obiektach mostowych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony