Partner serwisu

Opolskie. Lędziny będą miały obwodnicę

inf. pras./Redakcja 14.11.2021

Opolskie. Lędziny będą miały obwodnicę
fot. Google Maps
Rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy, który opracuje dokumentację dla obwodnicy Lędzin. Trasa ma powstać w ciągu DK-46.
W ramach przetargu przygotowane zostanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej. Pozyskana zostanie także decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach.
Zamawiana dokumentacja pozwoli wybrać optymalny korytarz obwodnicy i uzyskać dla niego decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Po tym etapie możliwe będzie rozpoczęcie inwestycji w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Obwodnica Lędzin jest jedną z czterech inwestycji realizowanych na Opolszczyźnie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Planowana trasa będzie drogą klasy GP poprowadzoną nowym śladem przez teren gminy Chrząstowice. Ma mieć ok. 3 km. Wraz z trasą powstaną skrzyżowania, obiekty inżynierskie, drogi dojazdowe do obsługi przyległego terenu, ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe, a także oświetlenie drogowe.

Obwodnica wyprowadzi z Lędzin ruch tranzytowy. Poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, odciąży układ komunikacyjny oraz zwiększy przepustowość dróg. Będzie elementem nowego ciągu DK-46 jako drogi wylotowej z Opola w kierunku wschodnim.

Droga skomunikuje Opole z Lublińcem i dalej z Częstochową.

Poza obwodnicą Lędzin na terenie Opolskiego powstaną także obwodnice Brzegu, Sidziny i Prudnika.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony