Partner serwisu

Opolskie. Na MOP-ach przy A4 będzie więcej miejsc dla ciężarówek

Redakcja 16.01.2023

Opolskie. Na MOP-ach przy A4 będzie więcej miejsc dla ciężarówek
fot. GDDKiA Opole
Zwiększy się liczba miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych przy autostradzie A4 w woj. opolskim. Skorzystają zatrzymujący się na MOP-ach: Jankowice Wielkie, Prószków i Przysiecz. Prace przy przebudowie MOP-ów są już zaawansowane.
Zadanie, kosztem blisko 18 mln zł, realizuje firma Transkom Białdyga.

Jak podała GDDKiA, w ubiegłym roku rozpoczęła się rozbudowa trzech Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4 w woj. opolskim. Na dwóch z nich zaawansowanie robót wynosi ok. 50 proc., a na trzecim wykonawca rozpoczął prace. Przebudowa zakończy się w IV kwartale br.

Najbardziej zaawansowane są prace na MOP-ach Prószków i Przysiecz (to MOP-y położone , naprzeciwko siebie po obu stronach autostrady). Przed rozpoczęciem sezonu zimowego prawie ukończone zostały nowe drogi manewrowe i serwisowe. Do położenia została jeszcze tylko warstwa ścieralna.

Jest już nowa kanalizacja deszczowa i w większości wymienione na nowe oświetlenie. Ustawione zostały rampy do odśnieżania. W planie jest także m.in. montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła.

Na MOP-ie Jankowice Wielkie przy jezdni w kierunku Wrocławia rozpoczęto prace ziemne. Wykonane zostaną drogi manewrowe, miejsca parkingowe i kanalizacja deszczowa. Także i tu będzie nowe oświetlenie, instalacja fotowoltaiczna i pompy ciepła. Budynek sanitariatów zostanie wyremontowany. Przy sprzyjającej pogodzie prace są kontynuowane.

Efektem prowadzonych prac ma być zwiększenie miejsc parkingowych z 22 do 48 na MOP Jankowice Wielkie, z 31 do 53 na MOP Prószków oraz z 25 do 45 na MOP Przysiecz.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony