Partnerzy serwisu:

Opolskie. Obwodnica Niemodlina czeka na pozwolenie

ep. 28.03.2019

Opolskie. Obwodnica Niemodlina czeka na pozwolenie
Fot. Google Maps
Wykonawca obwodnicy Niemodlina w ciągu drogi krajowej nr 46 złożył wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Po pozytywnej decyzji wojewody, będą mogły ruszyć działania w terenie.
O kolejnym etapie tej inwestycji poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.

Wydawana w trybie tzw. specustawy drogowej decyzja ZRID umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Wykonawca będzie mógł ruszyć z robotami budowlanymi.

Za realizacje obwodnicy w trybie zaprojektuj i wybuduj odpowiada konsorcjum Mota Engil Central Europe oraz Himmel i Papesch. Umowa została zawarta w maju 2018 r. i opiewa na 264,2 mln zł.

Obwodnica Niemodlina ma mieć ok. 12 km długości. Niemodlin ma ominąć od strony południowej i wschodniej. Częściowo będzie zbudowana jako droga 2+1 (na odcinku niespełna 5 km), a na dalszym przebiegu o przekroju 2x2 (na długości ok. 6,6 km od okolic węzła Niemodlin).


Wyświetl większą mapę
Nowa droga zacznie się przed miejscowością Brzęczkowice, a z obecnym przebiegiem DK-46 połączy się tuż przed autostradą A4 i węzłem Prądy.

Na trasie zaplanowano dwa węzły drogowe – Niemodlin i Sosnówka, dziewięć większych i siedem mniejszych obiektów inżynierskich.

Droga ma być gotowa na koniec 2021 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony