Partner serwisu

Opolskie. Pierwsza część remontu A4 zakończona

inf. pras. 07.10.2020

Opolskie. Pierwsza część remontu A4 zakończona
fot. GDDKiA Opole
Zakończyły się prace przy pierwszym etapie remontu autostrady A4 w województwie opolskim. Roboty obejmowały odcinek liczący 7 km.
Jak poinformowała opolska GDDKiA, usunięto wszystkie elementy czasowej organizacji ruchu z jezdni północnej, natomiast na jezdni południowej w kierunku do Katowic bariery separacyjne zostaną usunięte w najbliższych dniach.

Ruch kołowy na tym odcinku został przywrócony na jezdnię północną w kierunku Wrocławia.

Cały czas trwają prace na 3-kilometrowym odcinku II etapu, a wykonawca od przyszłego tygodnia rozpocznie prace na ostatnim dwukilometrowym fragmencie autostrady.

W ramach remontu kontynuowane są prace przy układaniu warstwy wiążącej nawierzchni, ścieków trójkątnych oraz prace na obiektach mostowych. Zakończono wykonywanie podbudów bitumicznych.

Podczas prowadzonych czynności jezdnia północna na tym odcinku (w kierunku Wrocławia) jest całkowicie zamknięta. Do odseparowania przeciwnych kierunków ruchu zastosowano bariery separacyjne.

Przy realizacji etapu II na odc. od km 264 do km 269,5 – na wysokości MOP Góra Św. Anny oraz na odcinku od Góry Św. Anny w kierunku węzła Kędzierzyn-Koźle – kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i kierunku Wrocławia. Przy tym etapie realizacji robót zostanie zamknięty MOP Wysoka. Wjazd i wyjazd z MOP-u Góra Św. Anny zostanie utrzymany.

Zakończenie prac na remontowanym odcinku autostrady A4 planowane jest w listopadzie br.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony