Partner serwisu

Opolskie: ponad 70% zaawansowania prac przy przebudowie DK41

GR 23.06.2022

Opolskie: ponad 70% zaawansowania prac przy przebudowie DK41
fot. GDDKiA
Niemal na całej długości wymieniona została konstrukcja jezdni, wybudowana została także ścieżka pieszo-rowerowa – do końca zbliża się przebudowa drogi krajowej numer 41 w miejscowości Wierzbięcice (pow. nyski) na Opolszczyźnie.
Chodzi o fragment liczący 3,5 km długości. Inwestycja zakłada podniesienie parametrów technicznych drogi oraz wzmocnienie konstrukcji jezdni na całym odcinku, aby mogła znosić obciążenia 11,5 t/oś.

Prace są prowadzone w istniejącym śladzie DK41, po rozbudowie będzie to droga jednojezdniowa klasy GP z dwoma pasami ruchu. Zadanie przewiduje także m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań: z drogą powiatową oraz z drogą gminną, budowę zjazdów do przyległych nieruchomości oraz dróg wewnętrznych.
Stanem zaawansowania prac pochwaliła się niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Został oszacowany na ponad 70%. – Wymiana konstrukcji drogi, w tym warstwy wiążącej, jest już widoczna na niemal całej długości rozbudowywanego odcinka, a zakres tych prac wynosi 80%. Wybudowana została także ścieżka pieszo-rowerowa na odcinku od cmentarza do skrzyżowania w centrum miejscowości – czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele GDDKiA dodają, że na fragmencie od końca obwodnicy Nysy do cmentarza niemal na całej długości widoczna jest już droga prowadząca do przyległych posesji. – Na znacznym odcinku ułożone zostały nowe chodniki, trwa też przebudowa drogi w centrum Wierzbięcic. Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa kierowców skorygowane zostały zakręty pomiędzy Niwnicą i Wierzbięcicami oraz skarpy, które ograniczały widoczność na tym odcinku – informują przedstawiciele GDDKiA, dodając, że trwają prace przy budowie zatok autobusowych.

Zakończenie robót jest planowane w trzecim kwartale tego roku. Wykonawcą jest firma Transkom Białdyga, a kontrakt opiewa na ok. 16,5 mln złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony