Partner serwisu

Opolskie. Poprawi się bezpieczeństwo na DK-45

Redakcja 28.07.2022

Opolskie. Poprawi się bezpieczeństwo na DK-45
fot. GDDKiA
Na odcinku Roszków – Tworków drogi krajowej nr 45 ma się pojawić dodatkowa infrastruktura, która poprawi bezpieczeństwo. GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonanie zadania.
Chodzi o wykonanie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej w rejonie przedszkola w Krzyżanowicach oraz doposażenie istniejącego przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania z DW-936 w Krzyżownicach o podświetlony i wyniesiony nad przejście dla pieszych znak D6 „przejście dla pieszych”. Znak ma być wyposażony w pulsującą sygnalizację ostrzegawczą w kolorze żółtym.

Wybudowane zostaną także chodniki po lewej i prawej stronie drogi krajowej zarówno w Roszkowie jak i Krzyżanowicach oraz chodnik w poziomie jezdni na przedłużeniu ciągu pieszo-rowerowego w Krzyżanowicach. W ramach budowy chodników w miejscowościach Roszków i Krzyżanowice przekrój drogowy DK-45 zostanie zmieniony na przekrój półuliczny dzięki obramowaniu jezdni krawężnikami. Wzdłuż chodnika od strony rowu zaprojektowano wygrodzenie ochronne w postaci balustrady.

Czas na wykonanie robót to 40 tygodni od podpisania umowy, z pominięciem okresu zimowego.

Oferty będą przyjmowane do 12 sierpnia. Zamawiający zastrzega możliwość przeprowadzenia negocjacji przed wyborem najkorzystniejszej oferty. Jak podano, negocjacje mogą dotyczyć wyłącznie tych elementów oferty, które podlegają ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, a tymi są cena oraz czas realizacji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony