Partner serwisu

Opolskie: poprawią bezpieczeństwo pieszych w ciągach dróg krajowych

GR 22.02.2022

Opolskie: poprawią bezpieczeństwo pieszych w ciągach dróg krajowych
fot. Pixabay
Budowa tzw. oświetlenia dedykowanego w Brzegu czy budowa sygnalizacji świetlnej w Namysłowie – m.in. takie inwestycje są w tym roku planowane w ciągach dróg krajowych na Opolszczyźnie. Cel? Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.
Inwestycje mają być realizowane w ciągu dróg krajowych numer 39, 40, 45 oraz 94. Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał już umowy z wykonawcami.

Firma Stangl Technik Polska ze Świdnicy na Dolnym Śląsku zaprojektuje i zbuduje tzw. oświetlenie dedykowane (polega ono na tym, że snop światła jest nakierowany na „zebrę”) na przejściach dla pieszych w ciągu DK-39: w powiatowym miasteczku Brzeg, w Rogalicach (pow. brzeski) oraz Kamiennej (pow. namysłowski), a także w ciągu DK-45: w Chrzowicach (pow. opolski) oraz w Folwarku (również pow. opolski). Prace mają być prowadzone w czwartym kwartale tego roku, a umowa opiewa na ok. 640 tys. złotych.

Stangl Technik Polska ma także zaprojektować i zbudować oświetlenie dedykowane na przejściu dla pieszych w Borkowicach (pow. kluczborski) w ciągu DK-94. Zakres inwestycji obejmuje też „budowę dojść do przejścia”. Prace mają być prowadzone w ostatnim kwartale 2022 r., a wartość zadania to ok. 620 tysięcy złotych.

Wcześniej, bo w trzecim kwartale tego roku zostanie zbudowane oświetlenie dedykowane na przejściu w Głuchołazach (pow. nyski) w ciągu DK-40. Wykonawcą będzie wspominane przedsiębiorstwo Stangl Technik Polska, które sporządzi także projekt. Umowa opiewa na ok. 170 tysięcy złotych.

Sygnalizacja świetlna oraz oświetlenie dedykowane ma powstać na przejściu dla pieszych w powiatowej miejscowości Namysłów w ciągu DK-39. Wykonawcą będzie firma Omega Elektro z Katowic, która oprócz wykonania „właściwych prac”, będzie musiała sporządzić projekt. Zadanie zostanie wykonane w czwartym kwartale tego roku. Prace pochłoną ok. 170 tysięcy złotych.

Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa na lata 2021-2024 - wieloletniego programu z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego. GDDKiA przypomina w komunikacie, że „poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych to niezwykle ważny element ochrony uczestników ruchu drogowego, a w efekcie redukcja liczby wypadków i ich ofiar”.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony