Partnerzy serwisu:

Opolskie: Rusza przetarg na obwodnicę Praszki

Leonard Dolecki 17.10.2018

Opolskie: Rusza przetarg na obwodnicę Praszki
fot. GDDKiA
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na projekt i budowę obwodnicy Praszki w ciągu drogi krajowej nr 45. Długość trasy to niemal 13 km.
Przedsięwzięcie przewiduje budowę odcinka drogi krajowej nr 45 o długości 12, 788 km. Będzie ona stanowiła trasę obwodową dla miejscowości Praszka. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie gmin Praszka oraz Gorzów Śląski. Trasa ominie Praszkę, od wschodu, oraz Gorzów Śląski, od zachodu.

Według planu zadanie ma zostać wykonane w ciągu 39 miesięcy. Z uwagi na to, że inwestycja jest prowadzona w systemie „projektuj i buduj” zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu trasy, uzyskanie zezwolenia na jej budowę, budowa infrastruktury o raz otrzymanie pozwolenia na jej użytkowanie.

View Larger Map

Na oferty zamawiający czeka do 10 grudnia br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%) zagospodarowanie gruntu rodzinnego (5%), właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni (9%), równość podłużna nawierzchni (8%), personel wykonawcy (6%) oraz termin realizacji kontraktu (12%).

Decyzję środowiskową dla obwodnicy w sierpniu br. wydał burmistrz miasta. Praszka starała się o obwodnicę od ponad 20 lat. Inwestycja znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Trasa zmniejszy ilości samochodów przejeżdżających przez centrum miasta przez co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Program budowy dróg 2014-2023
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony