Partnerzy serwisu:

Opolskie: Startuje przetarg na budowę obwodnicy Olesna

Leonard Dolecki 16.10.2018

Opolskie: Startuje przetarg na budowę obwodnicy Olesna
fot. LD
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na projekt i budowę obwodnicy Olesna w ciągu drogi krajowej nr 11. Długość tras, które zostaną wybudowane w ramach zadania to ponad 25 km.
W ramach zadania powstanie 24,8 km obwodnicy oraz 0,4 km łącznika drogi krajowej. Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji drogi obwodowej dla Olesna, o parametrach trasy ekspresowej, wraz z odcinkami przejściowymi w standardzie drogi krajowej o nawierzchni bitumicznej.

Ponadto w ramach przedsięwzięcia powstaną węzły, ronda, przebudowane zostaną istniejące drogi w zakresie kolizji z obwodnicą Olesna. Zbudowane zostaną także inne obiekty inżynierskie, ścieżki rowerowe, chodniki oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska.

Obwodnica pobiegnie po północnej stronie miasta, a w jej ciągu powstanie jeden węzeł (węzeł Olesno z drogą wojewódzka nr 487) i jedno Miejsce Obsługi Podróżnych. Według planu zadanie ma zostać wykonane w ciągu 39 miesięcy. Z uwagi na to, że inwestycja jest prowadzona w systemie „projektuj i buduj” wykonawca będzie zobowiązany do opracowania projektu trasy, uzyskania zezwolenia na jej budowę, budowy infrastruktury o raz otrzymania pozwolenia na jej użytkowanie.

View Larger Map

Na oferty zamawiający czeka do 11 grudnia br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), równość podłużna nawierzchni (10%), termin realizacji kontraktu (10%), okres gwarancji (10%) oraz przejęcie części ryzyka przedłużenia czasu na ukończenie z tytułu wyjątkowo niesprzyjających warunków klimatycznych (10%).

Inwestycja w lipcu br. otrzymała Decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach (DŚU). . Przedsięwzięcia jest zawarte w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Budowa ma ruszyć w 2019 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Program budowy dróg 2014-2023
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony