Partnerzy serwisu:

Opolskie: Umowy na nadzór nad obwodnicami Myśliny i Kędzierzyna-Koźla podpisane

Leonard Dolecki 09.07.2018

Opolskie: Umowy na nadzór nad obwodnicami Myśliny i Kędzierzyna-Koźla podpisane
fot. GDDKiA
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał oferty na zarządzanie kontraktem i nadzór nad dwoma inwestycjami drogowymi. Dotyczą one obwodnicy Myśliny i Kędzierzyna-Koźla, czyli zdań o wartościach kolejno ok. 40 i 220 mln zł.
Obwodnica Myśliny

Nadzór nad budową obwodnicy Myśliny pełnić będzie firma Inwest-Complex, która podpisała kontrakt z GDDKiA o wartości 1,199 mln zł.

Na tę realizację tej inwestycji w pod koniec czerwca br. opolski oddział Generalnej Dyrekcji podpisał umowę z konsorcjum firm Bitum, Nowak-Mosty i Drog-Bud. Jej wartość opiewa na 40,776 mln zł.

Zadanie polega na budowie obwodnicy miejscowości Myślina o długości 3,15 km. Trasa będzie miała nawierzchnię bitumiczną, a wykonawca będzie zobowiązany m.in. do budowy: ciągu głównego, dróg dojazdowych, chodników, zatok autobusowych, wiaduktów drogowych oraz przejazdów gospodarczych.

Obwodnica Kędzierzyna-Koźla

Nadzór nad budową obwodnicy Kędzierzyna-Koźla będzie pełnić konsorcjum firm Arcus i Integral, która podpisała kontrakt z GDDKiA o wartości 6,621 mln zł.

Na tę realizację tej inwestycji w czerwcu br. opolski oddział Generalnej Dyrekcji wybrał najkorzystniejszą ofertę. Złożyła ją firma Intercor, a jej wartość to 219 mln zł.

Przedsięwzięcie polega na budowie północnej obwodnicy Kędzierzyna – Koźla w ciągu DK-40. Jej długość to ok. 14,6 km. Przedsięwzięcie obejmuje prace w zakresie obwodnicy o nawierzchni bitumicznej, skrzyżowań, parkingów, przebudowy dróg kolidujących z planowaną obwodnicą oraz tras kolidujących.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony