Partner serwisu

Opolskie: Wybrano pierwsze drogi do dofinansowania w ramach RPO 2014-2020

Edyta Wsół 15.07.2015

Opolskie: Wybrano pierwsze drogi do dofinansowania w ramach RPO 2014-2020
fot. balkanbrid, sxc.hu
Zarząd Województwa Opolskiego wybrał trzy projekty drogowe, które jako pierwsze uzyskają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Ich realizacja powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku.
Pierwszym projektem jest poprawa dostępności do węzłów autostrady A4 Gogolin i Olszowa. W ramach tego zadania zaplanowano budowę nowego wiaduktu nad linią kolejową w ciągu DW-426, budowę DW-426 w Strzelcach Opolskich oraz rozbudowę DW-494 z Olesna do Łowszowa wraz z przebudową mostu.

Drugi projekt to rozbudowa ciągu komunikacyjnego na osi północ – południe. W ramach tego zadania rozbudowana zostanie droga wojewódzka nr 454 i powstanie ciąg pieszy i rowerowy w miejscowości Kup.

Trzeci projekt polegać będzie na poprawie połączenia południowej części województwa opolskiego z autostradą A4. Zadanie zakłada rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 416 w Pietnej oraz DW-414 na odcinku Górki – Chrząszczyce.

Powyższe projekty pozwolą rozwiązać problemy z dostępnością do autostrady A4 oraz połączenie komunikacyjne pomiędzy północną i południową częścią województwa. Nowe i zmodernizowane drogi poprawią bezpieczeństwo, zwiększą atrakcyjność inwestycyjną regionu oraz umożliwią likwidację wąskich gardeł komunikacyjnych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Perspektywa UE 2014-2020
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony