Partnerzy serwisu:

Opolskie. Wybrano wykonawcę obwodnicy w ciągu S11

inf. pras. 12.04.2019

Opolskie. Wybrano wykonawcę obwodnicy w ciągu S11
Fot. Google Maps
GDDKiA w Opolu wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Olesna w ciągu drogi krajowej nr 11. Wskazano na propozycję złożoną przez konsorcjum, którego liderem jest Mirbud.
Wybrana oferta jest warta 667,692 mln zł. Mirbud złożył ją razem z przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia.

Teraz przeprowadzona będzie kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. po jej pozytywnym zakończeniu możliwe będzie podpisania umowy z wykonawcą.

W ramach inwestycji powstanie obwodnica o parametrach drogi ekspresowej o długości około 24,8 km. Olesno ominie od strony północnej.

Planowana jest także budowa węzła Olesno, który połączy obwodnicę z drogą wojewódzką nr 487 oraz drogą powiatową nr 1934.

Początek projektowanej obwodnicy zlokalizowany będzie na istniejącej drodze krajowej nr 11 w pobliżu m. Kolonia Ciarka natomiast koniec na granicy woj. opolskiego i śląskiego.

Projektowana obwodnica jest drogą klasy technicznej S, będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, o nośności 11,5 t/oś.

Realizacja inwestycji planowana jest w formule projektuj buduj. Prace maja się rozpocząć w 2021 roku a zakończyć w 2023 r.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony