Partnerzy serwisu:

Opolszczyzna. Bezpieczniej przez tory kolejowe

inf. pras. 27.05.2019

Opolszczyzna. Bezpieczniej przez tory kolejowe
fot. Kamilkasperek, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org
Na Opolszczyźnie kierowcy bezpieczniej i płynniej pokonują torowisko. To efekt modernizacji przejazdów kolejowo-drogowych w Otmuchowie, Przełęku, Janinowie i Dalachowie. W ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego za ponad 250 mln zł, współfinansowanego z POIiŚ, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w woj. opolskim modernizują 14 przejazdów za 23 mln zł.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały pięć skrzyżowań kolejowo-drogowych w regionie. Na kolejowej trasie z Katowic do Legnicy w Otmuchowie i Przełęku wymienione zostały tory i jezdnia. Dzięki temu kierowcy płynniej mogą przejechać na drugą stronę torów. Nowe urządzenia sygnalizacyjne i dźwiękowe informują o przejeździe pociągu.

Przebudowane zostały również 2 przejazdy w Dalachowie i jeden w Janinowie na linii Herby Nowe – Oleśnica. Oprócz nowej jezdni, zamontowano sygnalizację oraz ledowe oświetlenie. Urządzenia od maja zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa dla podróżujących samochodem i pociągiem.

W ramach projektu przejazdowego zmodernizowane będą także m.in. skrzyżowania na linii Nysa – Brzeg oraz Opole – Kluczbork. Wartość prac na 14 przejazdach na Opolszczyźnie to ok. 23 mln zł netto. Prace realizuje konsorcjum firm: Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. oraz Sabat Roman Biuro Wdrożeniowo-Projektowe SABEL.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają poziom bezpieczeństwa na 182 przejazdach w całej Polsce w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” o wartości ok. 250 mln zł netto. Dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 mln zł netto. W ramach projektu wykonano już prace na 35 obiektach w całej Polsce, na kolejnych 65 trwają.

 
fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują przejazdy kolejowo-drogowe także w ramach innych projektów z Krajowego Programu Kolejowego. Na Opolszczyźnie dodatkowe zabezpieczenia i wyższy poziom bezpieczeństwa będą na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami m.in. na trasach Opole – Nysa i Opole – Kędzierzyn-Koźle.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony