Partner serwisu

Opracują projekt przebudowy DK-9 Skaryszew – Iłża

Redakcja 01.10.2021

Opracują projekt przebudowy DK-9 Skaryszew – Iłża
fot. GDDKiA
Konsorcjum Egis Poland i JAF-Geotechnika opracuje koncepcję programową oraz materiały do uzyskania decyzji środowiskowej dla rozbudowy DK-9 od końca obwodnicy Skaryszewa do początku obwodnicy Iłży. Umowa została podpisana. Parametry drogi zostaną dostosowane do klasy GP.
Za dokumentację dla odcinka liczącego 12 km konsorcjum otrzyma wynagrodzenie w kwocie 2,2 mln zł. Termin realizacji zamówienia wynosi 16 miesięcy od podpisania umowy.

Zadaniem projektanta jest wykonanie koncepcji programowej oraz materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej wraz z jej uzyskaniem dla rozbudowy DK-9 od końca obwodnicy Skaryszewa do początku obwodnicy Iłży.

Podstawowym celem jest dostosowanie parametrów technicznych 12,2-kilometrowego odcinka DK-9 do obowiązujących warunków technicznych dla klasy GP (ruchu głównego przyspieszonego). W ramach dokumentacji zaprojektowane zostanie m.in.: nowa konstrukcja drogi, przebudowa 18 skrzyżowań, budowa ciągów pieszo-rowerowych, budowa/przebudowa zatok autobusowych, budowa odwodnienia i urządzeń odwadniających oraz budowa, przebudowa i remontu istniejących zjazdów.

Przypomnijmy, jesienią ub.r. podpisana została umowę na opracowanie STEŚ-R wraz z materiałami do uzyskania DŚU dla obwodnicy Skaryszewa w ciągu DK-9. Z kolei w sierpniu 2022 r. do ruchu powinna zostać oddana obwodnica Iłży.

W projektowaniu jest także odcinek drogi pomiędzy obwodnicą Iłży do granicy województwa. Nad dokumentacją pracuje to samo konsorcjum, z którym podpisano umowę na odcinek od Skaryszewa do Iłży.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony