Partner serwisu

Orlen czeka na zgodę urzędu antymonopolowego w sprawie przejęcia PGNiG

ep. 10.05.2021

Orlen czeka na zgodę urzędu antymonopolowego w sprawie przejęcia PGNiG
fot. mat. pras.
PKN Orlen złożył wniosek o zgodę na przejęcie PGNiG do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Przejęcie PGNiG ma być kolejnym krokiem do budowy koncernu energetycznego pod szyldem Orlenu. Wcześniej gigant paliwowy przejął Energę, uzyskał także zgodę Komisji Europejskiej na połączenie z Lotosem.

– Konsekwentnie realizujemy plan budowy koncernu multienergetycznego, który będzie mógł znacznie efektywniej konkurować na globalnym rynku i odpowiadać na wyzwania związane z transformacją energetyczną. Tylko silny koncern o zdywersyfikowanych przychodach zapewni kapitał na realizację ambitnych inwestycji, w tym w nisko- i zeroemisyjne źródła energii – przekonuje Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen.

O planach na przejęcie PGNiG poinformowano w lipcu ub.r. kiedy t podpisany został w tej sprawie list intencyjny między Orlenem i Skarbem Państwa. Sam model transakcji oraz jej harmonogram maja być dopiero wypracowane, wiadomo na pewno, że podmiotem wiodącym będzie PKN Orlen.

Wcześniej PKN Orlen złożył wniosek o zgodę na przejęcie PGNiG do Komisji Europejskiej. Ta zdecydowała jednak, że kompetentny w tym zakresie jest organ krajowy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony