Partner serwisu

Orlen ma dwie nowe stacje na Słowacji

inf. pras./Redakcja 29.09.2022

Orlen ma dwie nowe stacje na Słowacji
fot. mat. pras.
W miejscowościach Pečeňady i Pernek otwarte zostały stacje pod marką Orlen na Słowacji. Powstały w ramach rebrandingu po przejęciu przez Orlen stacji od lokalnej sieci.
Wraz z otwarciem dwóch obiektów, Orlen posiada na słowackim rynku łącznie 26 stacji. Do końca roku Grupa ma mieć łącznie 50 obiektów. Po przejęciu kolejnych 41 stacji od węgierskiego Mol-a Orlen będzie w gronie 3 największych sieci na Słowacji.

Stacje w miejscowościach Pečeňady i Pernek są samoobsługowe i w pełni zautomatyzowane.

– W strategii Orlen 2030 przyjęliśmy za cel zwiększenie udziału stacji zagranicznych w naszej sieci do 45%. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia strategiczne, zarówno poprzez budowanie własnych stacji, jak i przejmowanie gotowych obiektów. Dobrym przykładem jest Słowacja, gdzie w ciągu 3-4 lat znajdziemy się w gronie największych sieci na tym rynku. Docelowo chcemy by nasza sieć 3500 stacji była najnowocześniejszą i najlepiej odpowiadającą na potrzeby klientów siecią w Europie Środkowej – mówi cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen.

Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r. – wówczas otwarta została pierwsza stacja w miejscowości Malacky. Rozwój słowackiej sieci Orlen opiera się na budowie nowych placówek oraz przejmowaniu już istniejących. Sieć należy do czeskiej Grupy Orlen Unipetrol, wchodzącej w skład Grupy Orlen. Grupa posiada również ok. 15-procentowy udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony