Partner serwisu

Orlen uruchomił automaty do odbioru paczek

inf. pras./Redakcja 28.09.2021

Orlen uruchomił automaty do odbioru paczek
fot. mat. pras.
PKN Orlen chce się rozwijać w e-commerce. W ramach programu Orlen Paczka uruchomił 200 automatów paczkowych służących do odbierania przesyłek. Koncern zapowiada, że do 2030 roku zainwestuje w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł.
– Dostrzegamy ogromną szansę wynikającą z rozwoju e-commerce i zmiany nawyków w dokonywaniu zakupów, dlatego inwestujemy w rozwój usług nadania i odbioru paczek pod marką „Orlen Paczka”. To ważny projekt biznesowy, który wpisuje się w ujęty w strategii Orlen2030 rozwój segmentu detalicznego – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen. – Oferujemy klientom dostęp do ponad 6 tys. punktów nadań i odbiorów przesyłek, w tym także automatów paczkowych, których liczba systematycznie będzie rosła – zapowiada Obajtek wskazując na chęć rozwoju Orlenu w wartym w naszym kraju 100 mld zł rynku e-commerce.

Automaty Orlen stanęły już m.in. w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach aglomeracji śląskiej. Paczki można w nich odbierać przez całą dobę, a każdy klient ma na to 3 dni. Partnerem logistycznym usługi jest przejęty przez Orlen Ruch.

– Badania i analizy dowodzą, że odbiór przesyłek w punktach staje się najczęściej wybieraną formą dostawy w Polsce. Jest też postrzegany jako najbardziej ekologiczny, ponieważ ogranicza transport kurierski, a przez to emisję CO2. Dlatego stworzyliśmy „Orlen Paczkę” – mówi Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN Orlen ds. Sprzedaży Detalicznej.

Sieć „Orlen Paczka” obejmuje około 1100 stacji Orlen, ponad 1000 kiosków Ruchu, prawie 4000 punktów partnerskich i 200 automatów paczkowych. Do końca tego roku udostępnionych będzie już 500 automatów, które znajdą się w każdym województwie. W kolejnych latach PKN Orlen planuje dalszą, intensywną rozbudowę usługi „Orlen Paczka”. Do końca 2022 roku klienci będą mogli korzystać z 2000 automatów paczkowych na terenie całego kraju.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony