Partner serwisu

Osiem ofert na S8 Ostrów Mazowiecka – granica województwa

Edyta Wsół 26.10.2015

Osiem ofert na S8 Ostrów Mazowiecka – granica województwa
fot. imelenchon
Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło osiem ofert cenowych od wykonawców chcących zrealizować drogę S8 od Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa podlaskiego. Długość tego odcinka to 9,4 km.
Ośmiu chętnych

Zamawiający ustalił swój budżet na 291,754 mln zł i wszystkie złożone oferty zmieściły się w tym limicie. Najdroższa oferta o wartości 279,135 mln zł pochodzi od firmy PORR Polska Infrastructure, stanowi ona 95,6% budżetu zamawiającego. Niemal o 15% od kosztorysu GDDKiA niższa była oferta o najmniejszej wartości, którą złożyła Polaqua. Jej wartość to 248,894 mln zł.

Nowy fragment S8

Przedmiot zamówienia polega na rozbudowie drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej. Trasa przebiega w ciągu europejskiego korytarza transportowego, który łączy Warszawę, Białystok i dalej Rygę i Helsinki. Aktualna DK-8 ma parametry drogi klasy głównej o przekroju jednojezdniowym i szerokości 7 m.

Kolejne odcinki w przetargu

GDDKiA podzieliła odcinek drogi S8 z Wyszkowa do granicy z województwem podlaskim na trzy odcinki. Oferty otwarto w przypadku dwóch – Wyszków – Poręba o długości 13 km oraz Ostrów Mazowiecka – granica województwa (9,4 km). Oferty nie zostały jeszcze złożone na fragment z Poręby do Ostrowi Mazowieckiej (16,11 km).

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze.

 

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony