Partner serwisu

Ostatni odcinek A2 w projektowaniu

inf. pras./Redakcja 06.09.2021

Ostatni odcinek A2 w projektowaniu
fot. Google Maps
Jest już umowa na zaprojektowanie ostatniego odcinka autostrady A2 pomiędzy Białą Podlaską a granicą państwa z Białorusią. Mowa o odcinku liżącym 32 km. GDDKiA podpisała umowę z firmą Mosty Gdańsk.
– Dzisiejsza umowa na projekt odcinka między Białą Podlaską a granicą państwa przybliża nas do połączenia autostradą A2 zachodniej i wschodniej granicy naszego kraju. To inwestycja o istotnym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego Polski – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk cytowany w komunikacie.

30 miesięcy na prace projektowe

Wykonawcą kontraktu jest firma Mosty Gdańsk. Kontrakt o wartość 9,8 mln zł ma być zrealizowany w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia. Efektem będzie wykonanie projektu budowlanego oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę autostrady A2 między węzłem Biała Podlaska a granicą państwa z Białorusią.

Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz rezerwę pod budowę trzeciego pasa w przyszłości.

A2 na wschód od Warszawy

W sierpniu 2020 r. do ruchu oddany został ponad 15 km odcinek trasy A2 pomiędzy węzłem Lubelska w Warszawie a obwodnicą Mińska Mazowieckiego.Wyświetl większą mapę

Wiosną 2020 r. zawarte zostały kontrakty na dwa kolejne odcinki autostrady pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Wojewoda Mazowiecki prowadzi obecnie postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji ZRID. Zakończenie prac na tych odcinkach A2 jest planowane w 2023 r.

Na początku tego roku została zawarta umowa na realizację autostrady pomiędzy węzłami Groszki i Gręzów w województwie mazowieckim. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w 2024 r. Te trzy odcinki A2 mają łączną długość ponad 37 km.

W kwietniu tego roku GDDKiA podpisała umowy na realizację czterech kolejnych fragmentów A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej, o łącznej długości prawie 64 km. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosków o wydanie decyzji ZRID.

W sumie na wschód od Warszawy w realizacji jest siedem odcinków A2, w ramach których wybudowane zostanie ponad 100 km autostrady.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony