Partnerzy serwisu:

Ostatni przetarg na dokończenie obwodnicy Wałcza na S10

Magdalena Romanowska 21.02.2020

arrow
arrow
Ostatni przetarg na dokończenie obwodnicy Wałcza na S10
fot. GDDKiA
Ostatni przetarg na dokończenie obwodnicy Wałcza na S10
Ostatni przetarg na dokończenie obwodnicy Wałcza na S10
Ruszył ostatni z cząstkowych przetargów dotyczących dokończenia prac na obwodnicy Wałcza w ciągu S10. Tym razem dotyczy on zagospodarowania terenów, drzew, krzewów, trawników.
Poprzednie przetargi dotyczyły budowy ciągu głównego, wykonania elementów BRD, barier ochronnych i oznakowania poziomego, budowy kanału technologicznego oraz budowy obiektów mostowych.

W pierwszym z przetargów otwarto już oferty. Najniższą cenę, 87,3 mln zł, na wykonanie ciągu głównego drogi zadeklarował Porr. Budżet zamawiającego to 76,230 mln zł.
Podzielenie budowy na mniejsze zadania miało ułatwić znalezienie wykonawcy kontynuującego prace po firmie Energopol Szczecin. Umowa z poprzednim wykonawcą została rozwiązana w 2019 roku.

Na większości przebiegu drogi pozostała do wykonania sama warstwa ścieralna nawierzchni, natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne. Na początkowym odcinku obwodnicy zostaną również wykonane brakujące elementy odwodnienia. W ramach zamówienia zostanie również wykonanych część brakujących robót przy obiektach mostowych w ciągu obwodnicy.

Jeśli zamawiający zdecyduje się na wybór oferty przewyższającą budżet, wykonawca będzie miał maksymalnie 10 miesięcy na wykonanie przedmiotu zamówienia. Natomiast na wykonanie warstwy ścieralnej na jezdni głównej obwodnicy będzie miał 6 miesięcy i 1 tydzień.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony