Partner serwisu

Ostatnie prace na A1 – obwodnicy Częstochowy ma wykonać Strabag

Elżbieta Pałys 19.05.2022

Ostatnie prace na A1 – obwodnicy Częstochowy ma wykonać Strabag
fot. GDDKiA
Przetarg na wykonanie wszystkich prac, które jeszcze pozostały do zrealizowania po pierwszym wykonawcy został rozstrzygnięty. Najkorzystniejsza jest oferta złożona przez Strabag.
Chodzi o odcinek Częstochowa Północ – Częstochowa Blachownia, na którym jeszcze wiosną 2019 doszło do zerwania kontraktu z pierwszym wykonawcą – konsorcjum firm Salini i Todini. Trasa ma 20 km i kierowcy korzystają z niej od końcówki 2019 roku.

Prace na ciągu głównym dokończyło konsorcjum Budimex i Strabag. Pozostały zakres prac został podzielony na mniejsze zlecenia. Teraz trzeba dokończyć wszystko to, co nie zostało wykonane w ramach poprzednich zleceń.

Do wykonania, w ramach ogłoszonego zamówienia, pozostają m.in. prace związane z robotami wykończeniowymi na węzłach Częstochowa Blachownia, Częstochowa Jasna Góra oraz Częstochowa Północ, drogi serwisowe i technologiczne, w tym zaprojektowanie i wykonanie drogi dojazdowej dla połączenia ul. Prostej w Mykanowie z ul. Połaniecką w Częstochowie oraz dokończenie robót melioracyjnych.

Do wykończenia są także prace drogowe, mostowe, branżowe oraz związane z zielenią. Trzeba także przebudować skrzyżowanie drogi krajowej nr 46 z drogą powiatową i gminną w Blachowni w rejonie przejazdu kolejowego – chodzi o budowę i przebudowę pasów włączeń i wyłączeń oraz sygnalizacji świetlnej na drodze krajowe – oraz wprowadzić docelową organizację ruchu.

Jak informuje GDDKiA, w ramach tego zlecenia zostaną też dobudowane trzecie pasy ruchu o długości prawie 1,8 km, zlokalizowane po wewnętrznej stronie istniejących jezdni. Ich początek zaplanowany jest około 700 m przed wiaduktem autostradowym nad linią kolejową, a koniec w rejonie węzła Częstochowa Północ.

Na roboty przewidziano 9 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Strabag zaproponował ich realizację za 86,870 mln zł. Jeśli nie będzie odwołań, umowa z wykonawcą ma być podpisana w czerwcu. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony