Partnerzy serwisu:

Ostrowiec doczeka się przebudowy drogi w centrum

ep. 29.07.2021

Ostrowiec doczeka się przebudowy drogi w centrum
Fot. Google Maps
Droga wojewódzka nr 754, czyli Al. 3 Maja, a także ulice Okólna, Denkowska i M. Radwana mają szansę na przebudowę w ramach programu Polski Ład. To inwestycja za ponad 90 mln zł.
Przecinająca centralą część Ostrowca droga nr 754 jest w administracji samorządu województwa. Miasto przekazało właśnie, że zarządca drogi zgłosił inwestycję do przebudowy w ramach finansowania z programu Polski Ład.Wyświetl większą mapę

– Ostrowiec Świętokrzyski jest najlepiej przygotowany do absorbcji tych środków finansowych. Mamy świetną dokumentację, mamy pozwolenie na budowę i projekt budowlany i myślę, że był to koronny argument dla Zarządu Województwa i pana marszałka, aby zgłosić ostrowiecką drogę w tym programie – mówi, cytowany w komunikacie prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, odwołując się do wniosków ze spotkania z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim.

Włodarz uprzedza jednocześnie, że aby była poprawa, najpierw mieszkańcy będą musieli przetrwać utrudnienia związane z pracami budowlanymi w centrum.

Mowa o trasie od mostu na ul. Kamiennej ulicy Bałtowskiej, która już jest wyremontowana. Uzgodnienia dotyczące przebudowy drogi między miastem i województwem trwają od kilku lat. Miasto dofinansowało opracowanie dokumentacji, a inwestycja ma już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Miasto przypomina, że w ubiegłym roku przekazało milion złotych, a w tym roku zrzekło się prawa do odszkodowań za grunty, przez które przebiega droga – w sumie wartość odszkodowania to ok. 7 mln zł.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony