Partnerzy serwisu:

OT Logistics jednak nie przejmie udziałów w portach w Czarnogórze?

Redakcja 25.04.2017

OT Logistics jednak nie przejmie udziałów w portach w Czarnogórze?
fot. OT Logistics
Czarnogórska Rada ds. Prywatyzacji zamierza anulować przetargi dotyczące sprzedaży udziałów w spółkach Luka AD Bar, która jest operatorem największego portu w Czarnogórze oraz AD Montecargo, kolejowym przewoźniku cargo. O tej decyzji władz Czarnogóry poinformowała w komunikacie prasowym Grupa OT Logistics.
OT Logistics w marcu tego roku zakończyła negocjacje w sprawie nabycia udziałów w obu spółkach. Na ich podstawie OT Logistics miało nabyć 30 proc. udziałów w Luka AD Bar za 8,52 mln euro oraz 51 proc. udziałów w AD Montecargo. Za przejmowane udziały polska firma miała zapłacić 2,5 mln euro. Oprócz tego zobowiązała się do przeprowadzenia inwestycji i modernizacji za ok. 17,45 mln euro.

– Decyzja nowego rządu Czarnogóry jest dla nas zaskoczeniem, szczególnie w kontekście pełnej transparentności procesu prywatyzacji. Negocjacje w sprawie zakupu udziałów zostały zakończone w marcu i nie otrzymywaliśmy wcześniej żadnych sygnałów o możliwości anulowania transakcji – mówi, cytowany w komunikacie prasowym Zbigniew Nowik, prezes Zarządu OT Logistics. – Obecnie badamy sprawę i będziemy informować rynek o zaistniałej sytuacji po uzyskaniu pełniejszej informacji od naszych partnerów z Czarnogóry – dodaje Nowik.

OT Logistics wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku. Zajmuje także pozycję lidera w transporcie wodnym śródlądowym, od Kaliningradu w Rosji po porty
w Niemczech i Holandii. Działa także w transporcie drogowym i kolejowym, a także w spedycji i logistyce.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony