Partner serwisu

OT Logistics podjął decyzję o sprzedaży C.Hartwig Gdynia

Magdalena Romanowska 16.06.2020

OT Logistics podjął decyzję o sprzedaży C.Hartwig Gdynia
fot. C.Hartwig Gdynia
Operator OT Logistics poinformował w komunikacie o podjęciu uchwały o rozpoczęciu negocjacji z wybranymi oferentami zainteresowanymi kupnem C.Hartwig Gdynia. Do firmy trafiły już niewiążące oferty kupna i rozpoczęły się negocjacje dotyczące sprzedaży.
„Ze względu na fakt, iż zarząd spółki zamierza koncentrować się głównie na działalności portowej oraz kompleksowej obsłudze klienta związanej z przeładunkami w portach obsługiwanych bezpośrednio przez spółki Grupy OTL, zarząd uznał, że dokonanie sprzedaży akcji C.Hartwig Gdynia nie wpłynie negatywnie na zakres działalności operacyjnej prowadzonej przez Grupę OTL i wpisuje się w realizowaną strategię rozwoju grupy” czytamy w komunikacie.

Spółka zależna C.Hartwig zajmuje się działalnością spedycyjną, logistyczną i magazynową na rzecz ładunków z międzynarodowej wymiany towarowej. Działalność dotyczy zarówno polskich, jak i zagranicznych klientów, z uwzględnieniem wszystkich gałęzi transportu i kierunków geograficznych w eksporcie, imporcie i tranzycie.

Decyzję o sprzedaży pakietu akcji stanowiącego 87,94 proc. udziału w kapitale zakładowym w spółce zależnej C.Hartwig Gdynia zarząd na podstawie ograniczeń kapitałowych występujących w OT Logistics. W związku z nimi, C. Hartwig Gdynia przy założeniu dostępu do szerszych zasobów kapitałowych potencjalnego inwestora, będzie miał większe możliwości rozwoju działalności.

„Przekonanie to uzasadnia oczekiwanie przez emitenta poziomu wpływów ze sprzedaży C.Hartwig Gdynia, mającego istotny wpływ na efekty realizowanego planu naprawczego grupy kapitałowej OT Logistics” podała grupa OTL w komunikacie.

Jednocześnie OTL zastrzega, że potencjalna transakcja sprzedaży C.Hartwig Gdynia może w ogóle się nie odbyć lub odbyć się z opóźnieniem ze względu na konsekwencje stanu pandemii.
C. Hartwig Gdynia został członkiem grupy kapitałowej OT Logistics w styczniu 2014 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony