Partner serwisu

OT Logistics wyznaczono nadzorcę sadowego. Spółka: nie ma uzasadnienia

ep. 28.03.2022

OT Logistics wyznaczono nadzorcę sadowego. Spółka: nie ma uzasadnienia
fot. OT Logistics
Zarząd OT Logistics poinformował, że w odniesieniu do spółki ustanowiony został tymczasowy nadzorca sądowy. To skutek wniosku o ogłoszenie upadłości spółki złożonego przez chorwackie fundusze.
Jak podała spółka w komunikacie, wniosek o ogłoszenie upadłości OT Logistics został złożony przez wierzycieli AZ obvezni mirovinski fond kategorije A oraz AZ obvezni mirovinski fond kategorije B z siedzibą w Chorwacji jeszcze w maju ub. roku jednak spółka dowiedziała się o tym fakcie dopiero teraz.

W związku ze złożonym wnioskiem o upadłość, Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum postanowił o zabezpieczeniu majątku spółki poprzez ustanowienie Tymczasowego Nadzorcy Sądowego.

Zdaniem OT Logistics ani w momencie złożenia wniosku o upadłość przez chorwackie fundusze, ani obecnie nie ma przesłanek do ogłoszenia upadłości, ponieważ spółka nie znajduje się w stanie niewypłacalności zarówno w ujęciu płynnościowym, jak i bilansowym.

OT Logistics od 2019 roku była w sporze z Funduszami AZ oraz zarządzającym nim Allianz ZB. W czerwcu 2019 r. Zarząd OT Logistics w trybie natychmiastowym wypowiedział Allianz ZB umowę wspólników dotyczącą akcji Luka Rijeka. Jako przyczynę wskazano naruszenie przez AZ postanowienia umowy stanowiącego o współpracy stron umowy w duchu wzajemnego zaufania. OT Logistics zarzucało AZ niekorzystne dla Luka Rijeka działania związane z zarządzaniem jej akcjami.

– Zarząd Spółki ze zdziwieniem i dezaprobatą przyjął informację o podjętych przez Fundusze AZ działaniach, mając na uwadze prowadzone przez wiele miesięcy rozmowy Spółki z Funduszami AZ mającymi na celu rozwiązanie trwającego sporu oraz wypełnienia zobowiązań Spółki wynikających z wyroku Sądu Arbitrażowego – czytamy w komunikacie.

Jak podano, kwota wierzytelności bezspornych Funduszy AZ wobec OT Logistics nie przekracza 2,4 mln zł i jest w trakcie zaspokajania.

OT Logistics zapowiada działania w celu uchylenia zabezpieczenia ustanowionego na jej majątku oraz oddalenia – zdaniem spółki bezpodstawnego – bezpodstawnego wniosku o ogłoszenie upadłości.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony