Partner serwisu

OT Logistics z mniejszymi przychodami w drugim kwartale

mr 16.09.2020

OT Logistics z mniejszymi przychodami w drugim kwartale
fot. OT Logistics
Przychody grupy kapitałowej OT Logistics w pierwszym półroczu 2020 r. wyniosły 421,5 mln zł. Oznacza to spadek o prawie 85 mln (16,8 proc.) w porównaniu z wartością skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w analogicznym okresie ubiegłego roku.
OT Logistics zanotowało 50,4 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 16,6 mln zł straty w roku poprzednim. Pogorszyły się również przychody – były o 17 proc. mniejsze niż rok wcześniej.

Jak podała grupa w raporcie, największy wpływ na mniejszą wartość obrotów w pierwszych dwóch kwartałach 2020 r. miała mniejsza liczba obsłużonych ładunków masowych w segmentach spedycji kolejowej. W mniejszym stopniu na spadek wyników wpłynęły usługi portowe w zakresie energetyki, usługi związane z przemysłem hutniczym i wydobywczym.

OT Logistics jest obecnie w trakcie realizacji planu naprawczego, sprzedaje wybrane aktywa i redukuje zatrudnienie. To skutek przeinwestowania w ubiegłych latach.

Kluczowym założeniem strategicznym Grupy Kapitałowej OT Logistics do roku 2023 pozostanie koncentracja na rozwoju organicznym na bazie posiadanych obecnie aktywów portowych, a także oferowanie kompleksowych usług towarzyszących. Grupa rezygnuje z większych przejęć, nie wyklucza jednak przejmowania mniejszych podmiotów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony