Partner serwisu

Otwarcie przeprawy w gminie Parysów

inf. pras 01.12.2022

Otwarcie przeprawy w gminie Parysów
fot. UMWM
Dzięki środkom z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego wyremontowano most na rzece Świder.
Jak informuje samorząd województwa, w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” środki z budżetu województwa trafiły do władz gminy Parysów (pow. garwoliński), które zadbały o modernizację mostu na rzece Świder znajdującego się w miejscowości Kozłów na terenie drogi gminnej 130916W. Inwestycja objęła m.in. wymianę wyeksploatowanej konstrukcji drewnianej wraz z jej zabezpieczeniem poprzez impregnację, a także oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne głównej konstrukcji stalowej oraz balustrad powłokami malarskimi. W ramach prac zabezpieczono także strefę bezpośrednich dojazdów do mostu, na których ułożone zostały płyty betonowe.

– Remont tego mostu to kolejna ważna inwestycja w powiecie garwolińskim wpływająca na bezpieczeństwo mieszkańców. To nie tylko bezpieczna przeprawa, ale też zwiększenie komfortu podróży. Choć wydawać się może drobną inwestycją, to zmodernizowanie tego mostu miało wysoki priorytet wśród mieszkańców. Dlatego tym bardziej cieszę się, że udało się ten projekt zrealizować tak szybko – mówiła w Parysowie członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska cytowana w komunikacie.

Koszt inwestycji wyniósł 200 tys. zł, z czego 120 tys. zł to dofinansowanie z budżetu samorządu województwa w ramach „Mazowsza dla równomiernego rozwoju”.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony