Partnerzy serwisu:

Otwarte są dodatkowe przejścia graniczne

ep. 18.03.2020

Otwarte są dodatkowe przejścia graniczne
Fot. Google Maps
Od wczoraj czynnych jest więcej przejść granicznych, które umożliwiają wjazd samochodów do Polski. Mowa o trzech przejściach na granicy z Czechami i jednym na granicy polsko-litewskiej. Dodatkowo na czterech przejściach drogowych z Niemcami rozszerzony został zakres ruchu. Zdecydował o tym Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.
Ograniczenia w ruchu wjazdowym na granicach naszego kraju wprowadzono na podstawie rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 13 marca. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Nowe zasady przekraczania granic spowodowały kolejki pojazdów chcących wjechać do Polski.

17 marca na posiedzeniu prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadła decyzja o otwarciu kolejnych przejść. Celem jest udrożnienie ruchu.

I tak, od strony Czech możliwość przekroczenia granicy wprowadzono na kolejnych trzech przejściach Na granicy polsko-czeskiej będzie można przekroczyć granicę w trzech kolejnych miejscach: w Gołkowicach, Lubawce i Głuchołazach. Może się tam odbywać zarówno ruch osobowy, jak i towarowy.

Granicę z Litwą na kierunku wjazdowym można obecnie przekroczyć także w Ogrodnikach. W ślad za tą decyzją GDDKiA zniosła ograniczenia tonażowe na DK-16.

Na czterech przejściach drogowych z Niemcami rozszerzony został zakres ruchu. Chodzi o przejścia Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz i Zgorzelec. – Do tej pory był tam możliwy jedynie ruch pieszy. Teraz na trzech przejściach będzie możliwy ruch pieszy, osobowy i towarowy (na przejściach: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz Zgorzelec). Natomiast na przejściu Gubin – Guben odbywać się będzie ruch pieszy i osobowy – wyjaśnia w komunikacie Straż Graniczna.

W ten sposób ma być usprawniony ruch i skrócona ma być oczekiwania na przekroczenie granicy.

Dziś rano na granicy z Niemcami najdłużej trzeba było czekać na przejściu w Jędrzychowicach – aż 30 godzin. W Olszynie czas oczekiwania wynosił 13 godzin, a w Świecku – 10 godzin.

Na granicy polsko-litewskiej ruch rozłożył się po równo między przejścia w Budzisku i Ogrodnikach – po 7 godzin oczekiwania.

Żeby wjechać do Polski od strony Czech, w Kudowie kolejka to ok. 30 godzin, w Cieszynie 20 godz. Podczas gdy w Trzebini tylko 3 godz.

Jeśli chodzi o przejścia ze Słowacją – w Chyżnem czekało się dziś rano 3 godziny a w Barwinku ok. 90 minut.

Sytuacja na granicach zmienia się. Żeby kontrole mogły przebiegać sprawniej warto w miarę możliwości wcześniej pobrać ze strony internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wypełnić kartę lokalizacji kierowcy i/lub pasażera.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony