Partnerzy serwisu:

Otwarty wiadukt po przebudowie w Syryni

Przemysław Farsewicz 04.12.2019

Otwarty wiadukt po przebudowie w Syryni
fot. Powiat wodzisławski
Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim otworzył wiadukt na ul. Raciborskiej w Syryni pod Raciborzem. Po przebudowie obiekt ma podwyższony parametr nośności oraz wydzielono w jego przekroju chodniki.
W ubiegłym roku za ok. 900 tys. zł powiat wyremontował most w Syryni w ciągu ul. Raciborskiej, na wysokości siedziby Powiatowego Zarządu Dróg. W tym roku, dzięki pozyskanej dotacji z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury, wyremontowano wiadukt w przebiegu tej samej drogi, tyle że nad linią kolejową nr 192.

Prace prowadzone były od końca lipca na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 936 (ulica Bukowska) a ul. Łucjana Wendelbergera, prowadzącą do Nieboczów. Przebudowa polegała na wzmocnieniu i poszerzeniu istniejącej konstrukcji nośnej wiaduktu, naprawie przyczółków oraz wykonaniu nowych murów oporowych. Prace pozwoliły na podniesienie nośności obiektu oraz wydzielenie w jego przekroju chodników.

Przebudowa obiektu wymagała zamknięcia trasy. Kierowcy musieli do tej pory korzystać z objazdów wyznaczonymi drogami wojewódzkimi i krajowymi przez Krzyżanowice oraz Zabełków.

Koszt przedsięwzięcia to ok. 1,2 mln zł, z czego połowa pochodzi z budżetu państwa z dotacji pozyskanej przez zarząd powiatu. Wykonawcą zadania była wyłoniona w przetargu firma Detal Mosty Piotr Włoch Krzysztof Grodzicki s.c. z Sułkowic.

Co ciekawe, początkowo wartość inwestycji oszacowano na ok. 1,9 mln zł, przez co powiat pozyskał z budżetu państwa ok. 950 tys. zł. Władze powiatu mają już pomysł co zrobić z oszczędnościami po przetargu. – Robimy wszystko, by przekonać ministerstwo, by powstałej różnicy do budżetu nie zwracać, ale wykorzystać na inne zadania drogowe w naszym powiecie – mówił starosta Leszek Bizoń.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony