Partner serwisu

Paczkomat zasilany energią słoneczną stanął w Sopocie

inf. pras./redakcja 08.07.2021

Paczkomat zasilany energią słoneczną stanął w Sopocie
fot. mat. pras.
InPost uruchomiał trzynastotysięczny paczkomat. Stanął w Sopocie i jest w pełni autonomiczny. Został wyposażony w panele fotowoltaiczne i działa w oparciu o zasilanie słoneczne.
Podobne urządzenia będą instalowane w miastach w ramach programu „Green City”. Do tej pory dołączyły do niego Łódź, Kraków, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, a przed końcem roku program ma objąć jeszcze kilkadziesiąt miast w Polsce.

– Zainteresowanie dostawami przesyłek dla e-commerce rośnie skokowo, szybciej niż jakiekolwiek prognozy. Podobnie, jak wymagania konsumentów w tym zakresie – chcą odbierać paczki wygodnie, blisko i o dowolnej godzinie. Nie chcą się czuć ograniczani i nie chcą długo czekać na swoje zakupy – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

– Takie wygórowane kryteria jest w stanie spełnić operator, który ma odpowiednio szeroką i dobrze zorganizowaną sieć punktów odbioru oraz doskonałą logistykę. Gęsta sieć to więcej niż kilka tysięcy w kraju wielkości Polski, Francji czy Hiszpanii. InPost chce być pierwszym operatorem logistycznym w Europie, który osiągnie taki cel na kilku rynkach równolegle – dodaje Rafał Brzoska.

Prezes firmy dodaje, że InPost jako pierwszy w Polsce instaluje w pełni autonomiczne maszyny z panelami fotowoltaicznymi.

Jednocześnie firma realizuje program „Green City”, w ramach którego współpracuje m.in. z Łodzią i Krakowem. W ramach realizowanej idei „smart city” przy paczkomatach oferowane są ładowarki elektryczne, a flota pojazdów InPost w tych miastach w pierwszej kolejności będzie sukcesywnie wymieniana na bardziej ekologiczną, tj. opartą na samochodach elektrycznych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony