Partnerzy serwisu:

Państwo podwójnie zarobi na fotoradarach

Rynek Infrastruktury 17.01.2013

Państwo podwójnie zarobi na fotoradarach
fot. Rynek Infrastruktury
W tym roku budżet państwa ma zasilić 1,5 mld zł pochodzących z mandatów wystawianych dzięki fotoradarom. Na jeżdżących nieprzepisowo kierowcach zarobi nie tylko minister finansów, ale i główny dostawca urządzeń, którym jest spółka kontrolowana przez państwo – pisze „Puls Biznesu”.

Kontrola kierowców sprawi, że poza stroną państwową, zyskają również firmy zajmujące się dostawą urządzeń do pomiaru prędkości. Jedną z nich jest Zurad należący do państwowej grupy Bumar Elektronika. Prezes grupy Ryszard Kardasz informuje, że do tej pory Zurad sprzedał ponad 300 stacjonarnych fotoradarów i w ostatnich czasie wygrał przetarg na dostarczenie 100 kolejnych urządzeń.

Wkrótce rusza kolejne kontrakty na stacjonarne fotoradary. Inspekcja Transportu Drogowego zamierza w tym roku zamontować na drogach 300 urządzeń, a docelowo kolejne 100. ITD podpisała już z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie zakupu 400 fotoradarów stacjonarnych, 20 mobilnych urządzeń oraz budowę centrum zbierania i przechowywania danych. W sumie inwestycja pochłonie 188 mln zł, a dotacja wyniesie 103 mln zł.

Z kolei prywatne firmy z Polski dostarczające fotoradary nie są zainteresowanie prostymi systemami kontrolnymi, jakie są zamawiane w kraju i koncentrują się na rynkach zagranicznych.

Firma Zurad nie jest jednak jedyną, która jest zainteresowana przetargami na fotoradary w Polsce. Konkurencyjny Lifor dostarczył już 130 urządzeń dla straży miejskiej, a 90 zamierza sprzedać ITD.
 

Całośc artykułu


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fotoradary i bezpieczeństwo na drogach
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony