Partner serwisu

PBG: Wiesław Różacki nowym prezesem

Rynek Infrastruktury 29.06.2012

PBG: Wiesław Różacki nowym prezesem
fot. GDDKiA
Zarząd PBG poinformował, że nowym prezesem zarządu został Wiesław Różacki, pełniący od 15 maja tego roku funkcję wiceprezesa. Różacki zastąpił Jerzego Wiśniewskiego, o którego rezygnacji PBG informował wczoraj.

Różacki był członkiem i następnie prezesem zarządu Energomann Engineering, pełnił również funkcję członka zarządy NTGE. Jest także członkiem Stowarzyszenia Menedżerów Polskich oraz członkiem zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska i prezesem Rafako.


Zasiadał w radzie nadzorczej między innymi firmy Roro Montaż Technika Rusztowań, Zakładów Remontowych Energetyki Lublin i Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.


Wiesław Różacki zasiada na fotelu prezesa spółki znajdującej się w upadłości układowej od 13 czerwca tego roku. Problemy PBG są związane z trudnościami finansowymi dotyczącymi realizacji kontraktów drogowych, budowy Stadionu Narodowego oraz przeciągających się rozmów z bankami na temat pozyskania finansowania.


– Przykład PBG powinien posłużyć jako ilustracja systemowego problemu w polskim sektorze budowlanym – skoro giełdowa spółka o raportowanej dobrej sytuacji finansowej i realizująca kilka dużych i ważnych kontraktów wpada w kłopoty właśnie z powodu inwestycji publicznych, to znaczy, że problem nie leży jednak tylko po stronie wykonawców – komentuje dla Rynku Infrastruktury Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

 

– Dodatkowo wydarzenia ostatnich dni – jak cofnięcie PBG i spółkom z grupy gwarancji bankowej pokazują jak kruche są mechanizmy, które miały zabezpieczać realizację ważnych kontraktów. To nie jest kwestia tylko PBG, lecz kryteriów podpisywania i realizacji kontraktów, z powodu których kłopoty PBG mogą być zaledwie wierzchołkiem góry lodowej – uważa Michałowski.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Upadłość PBG
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony