Partnerzy serwisu:

PCC Intermodal chce zbudować terminal przeładunkowy w Ropczycach

Jakub Madrjas 01.04.2021

PCC Intermodal chce zbudować terminal przeładunkowy w Ropczycach
rys. PCC Intermodal
Spółka PCC Intermodal ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy terminala w Ropczycach niedaleko Rzeszowa. 
Zamówienie podzielono na dwa zadania: przygotowanie projektu dla terminalu intermodalnego oraz dla przebudowy układu torowego bocznicy Zakładów Magnezytowych Ropczyce. 

Jak czytamy w specyfikacji, planowane są tu minimum 4 tory przeładunkowe o długości 660 metrów, minimum 3 tory parkingowe, plac składowy, budynki biurowe, techniczne, socjalne, hala napraw taboru kolejowego i urządzeń obsługujących terminal, stanowiska mycia i naprawy kontenerów oraz oczywiście drogi dojazdowe i miejsca postojowe dla ciężarówek. Docelowo przewidziane są trzy suwnice oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Wykonawca ma zakończyć projektowanie już w czerwcu tego roku, do końca listopada zdobyć dokumenty wodno-prawne, a wniosek o pozwolenie na budowę – w połowie grudnia. Uzyskanie kompletu decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę planowane jest do końca lutego.
Ropczyce znajdują się w woj. podkarpackim, mają bezpośredni dostęp do autostrady A4, drogi wojewódzkiej nr 94 oraz linii kolejowej nr 91 w ciągu magistrali E30. 

Wyświetl większą mapę 
Szykuje się budowa Intermodal Container Yard

To nie jedyne działanie rozwojowe spółki – niedawno zakończono zbieranie ofert na prace projektowe wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla realizacji zadania suchego portu w Zajączkowie Tczewskim. Na terenie o powierzchni całkowitej: 60 ha zapowiadana jest budowa terminala o zdolności ponad 1 mln TEU rocznie i powierzchni składowej ponad 20.000 TEU oraz osiem torów bocznicowych.

Obecnie PCC Intermodal organizuje regularne połączenia kolejowe pomiędzy terminalami lądowymi w Kutnie, Brzegu Dolnym, Gliwicach, Frankfurcie nad Odrą, Depotem Przeładunkowym w Kolbuszowej, Duisburgu oraz Brześciu, a portami morskimi w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony