Partnerzy serwisu:

PGE EJ: Nie wykluczamy mechanizmu różnicowego

Emilia Derewienko 21.06.2016

PGE EJ: Nie wykluczamy mechanizmu różnicowego
fot. Wikipedia
Polska Grupa Energetyczna Energia Jądrowa, spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, nie ma zamiaru zmieniać metody finansowania inwestycji, pomimo krytyki tego mechanizmu przez ministra energii – dowiedział się „Parkiet”.
Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski podczas niedawnego Okrągłego Stołu Energetycznego stwierdził, że mechanizm różnicowy jako metoda finansowania elektrowni jądrowej jest wykluczona. – Projekcje finansowania budowy elektrowni jądrowej, które zostały mi przedstawione w zakresie mechanizmu różnicowego, są z ekonomicznego punktu widzenia dla mnie nie do przyjęcia. Są zbyt kosztowne – mówił minister.

Tymczasem, jak donosi „Parkiet”, PGE EJ1 nie zamierza zmieniać zaplanowanego sposobu finansowania. – Mechanizm różnicowy może, ale nie musi, być jednym z elementów koncepcji finansowania elektrowni jądrowej – mówi, cytowana przez „Parkiet”, rzecznik prasowy spółki PGE EJ1, Joanna Zając.

Spółka nie zamierza rezygnować z przetargu na dostawę technologii oraz finansowania, ani jej modyfikować. Nie wiadomo jednak kiedy PGE EJ1 ogłosi postępowanie w tej sprawie. Spółka kontynuuje rozpoczęte działania inwestycyjne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony