Partnerzy serwisu:

Pięć ofert na S19 Ploski – Haćki

Elżbieta Pałys 05.10.2020

Pięć ofert na S19 Ploski – Haćki
fot. Google Maps
GDDKiA ma już oferty wykonawców na kolejny odcinek drogi ekspresowej S19. Mowa o odcinku Ploski – Haćki. Najtańsze jest konsorcjum Unibepu.
Na 305,415 mln zł wyceniło prace związane z projektem i budową drogi ekspresowej S19 Ploski – Haćki konsorcjum złożone z firm Unibep, Budrex i Value Enginnering. To najtańsza oferta, która wpłynęła w tym przetargu. GDDKiA oszacowała, że budowa tej drogi może ją kosztować 434,198 mln zł. Tej kwoty nie przekroczył żaden z wykonawców.

Pozostałe oferty złożyli: PTU Intercor – 319,800 mln zł, Polaqua – 338,880 mln zł, Budimex – 339,455 mln zł oraz Mota Engil Central Europe – 392,917 mln zł.

Odcinek S19 Ploski – Haćki ma 8,9 km długości. Na trasie powstanie 18 obiektów inżynierskich, z czego 14 będzie pełnić funkcję przejść dla zwierząt. W ramach tego zadania zaplanowano budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (1 para) Haćki Wschód i Haćki Zachód.

Fragment Via Carpatii, którego dotyczy przetarg, wraz z dwoma innymi odcinkami będzie stanowił zachodnie obejście Bielska Podlaskiego. Oprócz odcinka Ploski – Haski są to również: Haćki – Bielsk Podlaski Zachód i Bielsk Podlaski Zachód – Boćki. W sumie to 30 km dwujezdniowej drogi ekspresowej w przekroju 2x2, przystosowanej do przenoszenia ruchu o nacisku 115 kN/oś. O tym czy będzie to droga o nawierzchni bitumicznej czy betonowej zdecydują wykonawcy.

Wcześniej otwarto już oferty na odcinek Haćki – Bielsk Podlaski, natomiast trzeci z odcinków czeka jeszcze na oferty.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony