Partnerzy serwisu:

Pierwsze elementy nowej Bydgoszczy Głównej otwarte dla podróżnych

Michał Szymajda 24.08.2015

Pierwsze elementy nowej Bydgoszczy Głównej otwarte dla podróżnych
fot. Rynek Kolejowy
W poniedziałek kasy biletowe na dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna przeniosą się z tymczasowych kontenerów do poziomu -1 nowego obiektu. Na razie, oprócz kas, pasażerowie skorzystają tam jeszcze z toalet. Otwarcie całego obiektu zaplanowano na październik.
– Na razie udostępniamy pasażerom poziom kasowy na poziomie -1, w budynku głównym i tunel, dzięki któremu można przejść na perony. W miejscu, gdzie do poniedziałku stać będą kontenery będziemy teraz przygotowywali skwer z ławkami dla podróżnych – poinformował Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy spółki Budimex, która odpowiada za budowę dworca. Długie dojście do peronów i niewielka ilość kas w przegrzanym tymczasowym latem pomieszczeniu, to elementy, które podczas remontu dawały się pasażerom we znaki najwyraźniej.

– Prace będą w nim trwały do połowy października i wtedy nastąpi oficjalne otwarcie dworca. Jednak już od poniedziałku podróżni będą mogli kupić tam bilety i poczekać na pociąg – powiedziała Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik prasowy PKP SA. Prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe na wyższych kondygnacjach budynku głównego oraz prace modernizacyjne na peronie nr 5.

Całkowity koszt nowej Bydgoszczy Głównej, w której oprócz nowego dworca zawiera się kompleksowy remont peronów i restauracja zabytkowego dworca wyspowego, to 197 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość unijnego dofinansowania to ok. 120 mln zł. style="font-size: 15px; font-weight: normal; line-height: 1.5;" /> 

Zapraszamy na V Kongres Kolejowy, który odbędzie się 28 października 2015 roku w Katowicach. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi analiza polskiego rynku kolejowego oraz kwestia przygotowania inwestycji w infrastrukturze kolejowej.Więcej informacji o Kongresie znajdziesz TUTAJ
 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony