Partnerzy serwisu:

Przymiarki do budowy S7 Modlin – Czosnów

ep. 03.08.2020

Przymiarki do budowy S7 Modlin – Czosnów
fot. GDDKiA
Od wtorku 4 sierpnia rozpoczynają się badania istniejącej nawierzchni DK-7 między Modlinem i Czosnowem. Będzie je prowadził wykonawca tego odcinka. Kierowcy pojadą zgodnie ze zmienioną organizacją ruchu.
Badania potrwają do 31 sierpnia. Wykonawca drogi ekspresowej – Budimex – wykona odwierty, które pozwolą rozpoznać istniejącą konstrukcję. To przygotowania w zakresie technologii i organizacji budowy drogi ekspresowej.

W związku z planowanymi działaniami, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na S7, DK-62 i DK-85.

Jak poinformowała warszawska GDDKiA, na czas wykonywania odwiertów wyłączony zostanie jeden pas ruchu. Będzie także obowiązywało ograniczenie prędkości. Na poszczególnych odcinkach będzie to wyglądało następująco:

S7 Czosnów – Zakroczym
– zajęcie 1 pasa ruchu (do dyspozycji pozostanie 1 pas ruchu) i ograniczenie prędkości do 80 km/h.

DK-62 Modlin, rejon ul. Energetycznej – lotnisko Modlin – zajęcie 1 pasa ruchu (do dyspozycji 1 pas o szerokości 2,75 m) i ograniczenie prędkości do 60 km/h.

DK-85 Kazuń, rejon skrzyżowania DK-85 i DW-579 – ul. Dolna – zajęcie 1 pasa ruchu (do dyspozycji 1 pas o szerokości 2,75 m) i ograniczenie prędkości do 60 km/h.

 

Odcinek S7 między Modlinem i Czosnowem ma 10 km długości. Umowa na jego realizację została podpisana z Budimeksem w maju br. Umowa ma wartość ok. 598,8 mln zł i ma być wykonana w ciągu 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Oznacza to finał pod koniec 2023 roku.

Efektem inwestycji będzie dwujezdniowa droga z trzema pasami ruchu w każdym kierunku. W ramach tego zadania rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. O chodnik i ścieżkę rowerową ma być uzupełniona konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu. Wybudowane zostaną także drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony