Partnerzy serwisu:

Pierwsze przymiarki do obwodnicy Nidzicy

Przemysław Farsewicz 30.09.2020

Pierwsze przymiarki do obwodnicy Nidzicy
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie rozpoczyna przygotowania do budowy obwodnicy Nidzicy. Właśnie wystartował przetarg na zaprojektowanie nowego traktu.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie rozpisał dwuczęściowe zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Nidzicy w ciągu dróg wojewódzkich. Zapis o budowie obwodnicy Nidzicy znalazł się w strategii województwa i planie zagospodarowania przestrzennego już w 2015 roku. Wiadomo jednak, że plany budowy traktu są możliwe jednak dopiero po 2022 roku.

Projekt dla części pierwszej obejmuje opracowanie nowego odcinka drogi wojewódzkiej od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 604 z drogą powiatową nr 1613N do włączenia do ronda na węźle Nidzica Południe w ciągu drogi krajowej S7. Druga część zamówienia obejmuje natomiast zaprojektowanie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 545 w terenie od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 545 z drogą powiatową nr 1528N w Kolonii Waszulkach do włączenia do ronda na węźle Nidzica Północ na S7.Wyświetl większą mapę

Trakt będzie miał mieć nośność 115 kN/oś. W koncepcji przewidziano budowę oświetlenia, uporządkowanie roślinności, przebudowę i budowę przejść dla pieszych, budowę przepustów. Dla kierowców przewidziano po jednym pasie w każdą ze stron. Zaprojektowane zostanie pobocze o szerokości 1,5 metra. Obecnie, jak wskazuje zamawiający, droga wojewódzka nr 604 oraz 545 posiadają klasę G i szerokość jezdni od 6 do 7 metrów.

Składanie ofert trwa di 30 października 2020 roku. Wybór wykonawcy odbędzie się po analizie zaproponowanego okresu gwarancji (20 proc.), deklaracji skrócenia czasu realizacji zadania (20 proc.) oraz ceny (60 proc.).

Wskazano 20 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy. Po 3 miesiącach ma być gotowa koncepcja projektowa, zaś w przeciągu 16 miesięcy – kompletna dokumentacja projektowa, zaś w ciągu 20 miesięcy – decyzja ZRID.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony