Partner serwisu

Pierwszy krok do obwodnic Limanowej i Nowego Targu

Elżbieta Pałys 25.06.2020

Pierwszy krok do obwodnic Limanowej i Nowego Targu
fot. GDDKiA
Ruszył przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego na potrzeby budowy obwodnic Nowego Targu oraz Limanowej w ciągu dróg krajowych. Zadania te mieszczą się w programie rozwoju Podtatrza.
Przetarg będzie realizowany w dwóch częściach. Pierwsza obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej STEŚ-R wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Limanowej w ciągu drogi krajowej nr 28. Druga część obejmie opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ-R, również z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Nowego Targu w ciągu drogi krajowej nr 49.

Obie inwestycje zostały przewidziane w przyjętym niedawno przez rząd Programie rozwoju systemu transportowego na obszarze Podtatrza do 2030 roku.Wyświetl większą mapę

Budowa obwodnicy Limanowej ma mieć 5,6 km długości i zaczynać się na istniejącej DK-28 przy ul. Krakowskiej w kierunku Rabki a kończyć na istniejącej DK-28, tj. ul. Kościuszki w kierunku Nowego Sącza.
Wybrany wykonawca będzie odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji a na późniejszym etapie także będzie zobowiązany do udzielania odpowiedzi na pytania.

Wszystkie czynności mają zająć maksymalnie 54 miesiące.

Obwodnica Nowego Targu ma mieć ok. 5 km długości. Będzie się zaczynała od węzła Nowy Targ Południa na rozbudowywanej drodze nr 47 Rdzawka – Nowy Targ. Dalej zostanie poprowadzona w kierunku wschodnim.

Także i w tym przypadku poza opracowaniem dokumentacji będzie zobowiązany do udzielania odpowiedzi na pytania wykonawców na etapie przetargu budowlanego. Na całość prac przewidziano 60 miesięcy.
Termin składania ofert mija 29 lipca.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony