Partnerzy serwisu:

Pierwszy przetarg na dokończenie S5 po Pizzarotti

Elżbieta Pałys 22.08.2019

Pierwszy przetarg na dokończenie S5 po Pizzarotti
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy rusza z przetargiem na wybór wykonawcy, który dokończy odcinek drogi ekspresowej S5 Białe Błota – Szubin. Chodzi o jeden z trzech odcinków powstającej piątki, które realizowała Impresa Pizzarotti.
Odcinek, o którym mowa liczy 9,7 km. W momencie rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą zaawansowanie rzeczowe na tym kontrakcie wynosiło ok. 39 proc.

 
fot. GDDKiA
Obecne zamówienie obejmuje kontynuację opracowania dokumentacji projektowej, budowę drogi ekspresowej z dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (z rezerwą pod trzeci pas w 12-metrowym pasie rozdzielającego) oraz budowę jednego węzła drogowego. Jeden węzeł wymaga także przebudowy.

W zakres zamówienia wchodzą także m.in. przebudowa istniejących dróg, budowa dróg dojazdowych, budowa dodatkowych jezdni w pasie drogowym drogi ekspresowej, a także budowa lub przebudowa infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Wykonawca zrealizuje także obiekty inżynierskie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska i oświetlenie.

Oferty będą przyjmowane do 30 września. Ich ocena uwzględni kryterium ceny (60 proc.), przedłużenie okresu gwarancji (30 proc.), termin realizacji kontraktu (10 proc.). Inwestor zakłada, że zamówienie zostanie z realizowane w ciągu 19 miesięcy.

Obecnie trwa także przetarg na zabezpieczenie robót na trzech odcinkach S5 między nowymi Marzami a granicą województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. 

Zamawiający zakłada, że te usługi będą świadczone do 15 marca 2020 roku, co może oznaczać, że na wszystkie trzy odcinki S5, które nie mają obecnie wykonawcy nowe firmy wejdą wraz z nowym sezonem.

Na postępowanie w sprawie wyboru nowego wykonawcy czekają jeszcze odcinki: Nowe Marzy – Dworzysko i Dworzysko – Aleksandrowo.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony